Preskočiť na obsah

Otázky a odpovede

PORADŇA

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako sa pripraviť na vyšetrenie magnetickou rezonanciou?

Na vyšetrenie MR Vás zvyčajne odporučí odborný lekár – špecialista. Nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Vhodné je voľné oblečenie bez zipsov a kovových častí. V prípade ak ste už absolvovali MR/CT/RTG/ ultrazvukové vyšetrenie, prineste si so sebou dokumentáciu.


Kto nemôže absolvovať vyšetrenie MR?

Magnetickou rezonanciou nemôžu byť vyšetrení pacienti s kardiostimulátorom alebo defibrilátorom. Nebezpečné sú tiež netitánové implantáty a cievne náhrady. Ak máte v tele akýkoľvek kovový predmet náhrady kĺbov, pacemaker, umelú srdcovú chlopňu, cievnu náhradu, očné protézy, vnútroušné implantáty, cudzie kovové telieska v oku atď. je nevyhnutné aby ste nás o tom informovali v dotazníku, rovnako ako aj pred samotným vyšetrením.

Počas tehotenstva sa vyšetrenie MRI vykonáva v nevyhnutných prípadoch po konzultácii s odborným lekárom. Nevykonáva sa v prvom trimestri gravidity.


Môžem absolvovať MR vyšetrenie aj keď mám tetovanie?

Tetovanie a magnetická rezonancia nie vždy spolupracujú. Niekedy sa môže stať, že tetovanie ruší magnetické pole. Preto, ak máte väčšie tetovanie, alebo tetovanie priamo vo vyšetrovanej oblasti – informujte nás o tom a dohodneme sa na postupe vyšetrenia.


Ako sa objednať na vyšetrenie?

Na vyšetrenie sa objednáva telefonicky na tel. čísle +421 948 930 363 v čase od 7:00 do 19:00. V niektorých prípadoch je po vzájomnej dohode možné určiť termín vyšetrenia aj mimo prevádzkových hodín.


Je Vaše pracovisko bezbariérové?

Áno, prístup na naše pracovisko je bezbariérový.


Je možné vyšetrenie detí?

Áno, vyšetrenie magnetickou rezonanciou môžu absolvovať aj deti od 6 rokov, avšak počas celej doby vyšetrenia je potrebné ležať bez pohybu. Rodič môže byť počas vyšetrenia s dieťaťom vo vyšetrovacej miestnosti a napríklad mu čítať knihu.

HĽADÁTE VOĽNÝ TERMÍN?

Zistite si najbližší voľný termín!