Preskočiť na obsah

Magnetická rezonancia

Magnetická rezonancia MRI Magnet

MRI


Magnetická rezonancia (skratka MR alebo MRI z ang. „magnetic resonance imaging“) je moderná vyšetrovacia metóda poskytujúca detailné a veľmi presné zobrazovanie orgánov a tkanív ľudského tela v prostredí magnetického poľa. Na vyšetrenie sa nevyužíva röntgenové žiarenie, ale sila magnetického poľa, vyšetrovacia metóda MRI je teda bez akýchkoľvek škodlivých efektov. Vyšetrenie nie je bolestivé a možno ho viackrát opakovať.

Pri MRI vyšetrení dochádza k tvorbe obrazov vnútorných orgánov, ktoré pomáhajú odhaliť príčinu Vašich problémov, stanoviť diagnózu a začať tak včasnú a vhodnú liečbu. Pacient počas vyšetrenia počuje mierne klopanie, ktoré vydáva prístroj počas získavania obrazov.

Špecializovaný prístroj


Na pracovisku je inštalovaný špecializovaný MRI prístroj S-scan 0,25 T od spoločnosti ESAOTE. Predstavuje lídra v oblasti zobrazovania muskoskeletálneho systému.

  • – OTVORENÝ dizajn je vhodný aj pre KLAUSTROFOBIKOV
  • ŽIADNY nadmerný HLUK – na rozdiel od tunelového MRI
  • VHODNÝ pre DETI od 6 rokov – možnosť neustáleho kontaktu s rodičom
  • – Práve MAGNETICKOU REZONANCIOU dostaneme NAJPODROBNEJŠÍ obraz mäkkého tkaniva, väzov, či orgánov v danej vyšetrovanej oblasti
  • – Tam, kde ostatné vyšetrenia NEDOKÁŽU stanoviť presnú diagnózu, prichádza na rad MRI. Je to totiž JEDINÁ metóda, ktorá jednoznačne potvrdí alebo vyvráti napr. natrhnuté väzy v kolene či nervové poškodenie alebo poškodenie platničiek chrbtice
MRI prístroj ESAOTE S-Scan
Magnetická rezonancia MRI Magnet

MRI vyšetrenie


Na vyšetrenie MRI Vás zvyčajne odporučí odborný lekár – špecialista (ortopéd, neurológ, reumatológ, traumatológ…) a vypíše Vám žiadanku na vyšetrenie magnetickou rezonanciou. V našom zariadení je ale možné aj vyšetrenie bez odporúčania lekára, na vlastnú žiadosť. Pred každým vyšetrením je potrebné vyplniť bezpečnostný dotazník, ktorý si môžete vopred stiahnuť aj na našej webstránke a priniesť so sebou na vyšetrenie. Nie je to však nutné, dotazník Vám bude poskytnutý aj priamo na našom pracovisku a vyplníte ho pred samotným vyšetrením. Na vyšetrenie sa objednáva telefonicky na tel. čísle +421 948 930 363 v čase od 7:00 do 19:00.

VYŠETRENIE MRI

Priebeh vyšetrenia Magnetickou rezonanciou

Pred samotným vyšetrením Vás požiadame o vyplnenie bezpečnostného hodotazníka a podpíšete súhlas s vyšetrením. Dotazník si môžete stiahnuť aj na našej webovej stránke (odkaz). Prosíme Vás, aby ste na vyšetrenie prišli aspoň 15 minút vopred. Doba určená na vyšetrenie klienta je rôzna v závislosti odvyšetrovanej oblasti. Vyšetrenie zvyčajne trvá od 15-45min. Akútne prípady vyšetrujeme prednostne.

Pred vstupom na vyšetrenie dostanete pokyn na vyzlečenie časti odevu, podľa charakteru vyšetrenia. V prezliekacej kabínke si odložíte aj všetky kovové predmety, elektronické prístroje, kreditné karty, hodinky, šperky okuliare, odoberateľné zubné protézy, načúvacie prístroje atď. Ženy môžu byť požiadané, aby sa pred vyšetrením odmaľovali, nakoľko niektoré kozmetické prípravky obsahujú drobné čiastočky kovu.

Vo vyšetrovni si ľahnete na lôžko a rádiologický asistent Vám na vyšetrovanú oblasť priloží tzv. cievku a zasunie Vás do magnetu.

Počas vyšetrenia by ste mali ležať nehybne, keďže aj malý pohyb dokáže ovplyvniť kvalitu snímok. Dýchajte pokojne a riaďte sa pokynmi vyšetrujúceho laboranta. V prípade nevoľnosti alebo iného závažného problému privolajte personál pracoviska.

Výsledok vyšetrenia pozostáva z obrazovej a písomnej časti. Obrazovú časť dostanete ihneď po vyšetrení na CD, písomná časť (popis od lekára) Vám bude doručená do 3 prac. dní.

Magnetická rezonancia - Koleno
Magnetická rezonancia - Chrbtica
Magnetická rezonancia - Členok
MRI pre Klaustrofobikov
MRI pre Deti
MRI prístroj ESAOTE S-Scan
HĽADÁTE VOĽNÝ TERMÍN?

Zistite si najbližší voľný termín!

NÁJDETE NÁS NA LIPTOVE

Navštívte nás!

Po – Pia: 7:00 do 19:00

Nájdete nás na začiatku Demänovskej Doliny, na hlavnej ceste po pravej strane nad hotelom Tri Studničky. Budova má bezbariérový prístup a vyhradené parkovacie miesta – parkovanie druhá odbočka vpravo nad hotelom Tri Studničky, pri apartmánoch Pacific.

+421 948 930 363 info@mrimagnet.sk WWW.MRIMAGNET.SK Demänovská Dolina 9, 031 01 Liptovský Mikuláš GPS: 49.028788 N, 19.572677 E