Preskočiť na obsah
Vyšetrenie MRI
Domovská stránka » Sme jedna z Vašich možností pre MRI

Sme jedna z Vašich možností pre MRI

V zariadení Mri Point v Demänovskej doline Vám poskytujeme starostlivosť na odbornej, dôstojnej a ústretovej úrovni. Pacient komunikuje s odborne pripraveným personálom, či v rámci objednania, alebo v rámci samotného vyšetrenia. Termíny sú neporovnateľné so štátnymi, dokonca s niektorými súkromnými zariadeniami.

Popis vyšetrenia MRI zasielame štandardne do 3 pracovných dní.
Pacient u nás strávi približne 1 hodinu – vypíše dotazník, absolvuje vyšetrenie, to všetko v príjemnom prostredí a bez stresu.

Vďaka otvorenému dizajnu nášho MR prístroja sme ideálna možnosť pre pacientov s
klaustrofóbiou alebo deti za asistencie rodičov
.

UVEĎME SI PRÍKLADY.

Mali ste úraz kolena alebo ramena?
Máte problémy s krčnou alebo krížovou chrbticou?
Je pre Vás náročné dostať sa ku žiadanke od lekára?

Ponúkame Vám možnosť navštíviť súkromné pracovisko magnetickej rezonancie, napríklad aj to naše v Demänovskej Doline, aby ste následne mohli napredovať pri riešení vášho zdravotného problému.

Čo môže byť príčinou bolesti v kolene?

Niekedy človeka koleno pobolieva v kľude. Niekdy po zátaži: pri športe, pri práci alebo pri chôdzi do a zo schodov. Niekedy je blokovaný pohyb a pacient si nemôže si čupnúť. V kolene môže nastávať opuch alebo hromadenie tekutiny. Príčiny môžu byť rôzne, od preťaženia až po vážny úraz. Úraz, porucha meniskov, šliach, cysty, degeneratívne zmeny, infekcia a tak ďalej. Pacient potrebuje presnú zobrazovaniu metódu na určenie správnej diagnózy. Ideálna pre tieto prípade je vyšetrenie MRI.

Čo môže byť príčinou bolesti chrbtice?

Pacienti často prichádzajú s bolesťami chrbtice, ktoré nevedia presne definovať. Pociťujú nekomfort najmä pri dlhšom sedení alebo dlhodobom státí. Blokovaný pohyb alebo klasické „seknutie v krížoch“ a človek si nemôže ani poriadne zaviazať šnúrky na topánkach. Príčinami tohto stavu môže byť: úraz, útlak miechy nervových koreňov, poškodenie medzistavcových platničiek, opotrebovanie stavcov, zápal, infekcia, pooperačná bolesť a iné.

Zoznam príčin je naozaj dlhý a zistiť, čo spôsobuje pacientovi bolesti, je niekedy strastiplná cesta.

Dôležité je správne sa rozhodnúť. V rámci svojich psychických, fyzických a finančných možností. To jednoduché riešenie je väčšinou správne – dať sa vyšetriť na magnetickej rezonancii a zistiť, v čom je vlastne problém.