Často kladené otázky

Slovensky
English
Na vyšetrenie MR Vás zvyčajne odporučí odborný lekár - špecialista. Nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Odporúčame obliecť sa teplo (miestnosť je klimatizovaná), vhodné je voľné oblečenie bez zipsov a kovových častí. V prípade ak ste už absolvovali MR/CT/RTG/ ultrazvukové vyšetrenie, prineste si so sebou dokumentáciu.
Magnetickou rezonanciou nemôžu byť vyšetrení pacienti s kardiostimulátorom alebo defibrilátorom. Nebezpečné sú tiež netitánové implantáty a cievne náhrady. Ak máte v tele akýkoľvek kovový predmet náhrady kĺbov, pacemaker, umelú srdcovú chlopňu, cievnu náhradu, očné protézy, vnútroušné implantáty, cudzie kovové telieska v oku atď. je nevyhnutné aby ste nás o tom informovali v dotazníku, rovnako ako aj pred samotným vyšetrením.
Počas tehotenstva sa vyšetrenie MRI neodporúča, avšak v nevyhnutných prípadoch po konzultácii s odborným lekárom je takéto vyšetrenie možné. Nevykonáva sa v prvom trimestri gravidity.
Na vyšetrenie sa objednáva telefonicky na tel. čísle +421 948 930 363 v čase od 7:00 do 15:00. V niektorých prípadoch je po vzájomnej dohode možné určiť termín vyšetrenia aj mimo prevádzkových hodín
Áno, prístup na naše pracovisko je bezbariérový.
Áno, vyšetrenie magnetickou rezonanciou môžu absolvovať aj deti. Nie je určená veková hranica, avšak počas celej doby vyšetrenia je potrebné ležať bez pohybu. Rodič môže byť počas vyšetrenia s dieťaťom vo vyšetrovacej miestnosti.
x
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.

Informácie o spracovaní Vašich osobných údajov
Informácie o Vašich právach v súvislosti so spracovaním osobných údajov
Osobitné upozornenie o práve namietať spracovanie osobných údajov